ÇALIKUŞU KAYSERİ YAYIMDA

ÇALIKUŞU KAYSERİ YAYIMDA

Bakanlığımızca yürütülen 81 Çalıkuşu e-Dergi çalışması kapsamında Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hazırlanan eğitim içeriklerinin yer aldığı e-dergi yayın hayatına başladı.

14.02.2022 515

Bakanlığımız talimatlarıyla  il milli eğitim müdürlüklerimizin yapmış olduğu çalışmaların yer aldığı  "81 Çalıkuşu"  dergisi kapsamında Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğümüze ait "  Çalıkuşu Kayseri" E-Dergisi yayın hayatına bismillah dedi..

Erciyes'in merkeze alındığı  güzel bir kapak kompozisyonu var. 

Girişte İl Milli Eğitim Müdürümüz Ayhan TELTİK Bey'in güzel bir sunuş yazısı. Derginin niçin çıktığını özetliyor.

 

"Kıymetli Okuyucular,

81 ilde "Çalıkuşu" isimli bir dergi çıkarılması projesinin ilk adımlarını atıyor ve bütün illerde olduğu gibi Kayseri'de de bu dergiyi siz değerli okuyucularımızla tanıştırıyor olmanın gururunu yaşıyoruz.

Eğitimin insanların en temel ihtiyaçlarından birisi olduğunun bilinciyle hazırladığımız dergimizde sadece bir bülten edasıyla milli eğitimle ilgili haberleri vermeyip okuyucularımızın  damağında  bir  tat,  muhayyilelerinde  bir  iz  bırakabilmek  için  de bazı çalışmalar yaptık. Entelektüel bir bakış açısı, estetik bir yorum ve yaklaşım, sanat kökenli bir algıyı dergimize uygulamaya çalıştık.

Tarih ile yoğrulmuş Kayseri'mizi başlangıç olarak alıp suda büyüyen halkalar gibi adım adım etki alanımızı genişletmeyi arzu ediyoruz. Bizler gibi insani endişeleri paylaşan, yüreği bilgi ve kültürle atan, vatanına, milletine hizmet anlayışı ile geleceğe bakabilen herkesle yolumuzun bir şekilde kesişeceğine inanıyoruz.

Her sayıda biraz daha gelişeceğine inandığım dergimiz ile attığımız her adım bilinçli yaklaşım temeline konmuş bir tuğla olmaya adaydır.

Okuyucularda alışkanlık yapacağına inandığım bu dergide emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor, dergimizin her zaman hayırlara vesile olmasını temenni 

ediyorum."

Ayhan TELTİK

İl Milli Eğitim Müdürü

 Muhtevası dopdolu bu güzel derginin hazırlanıp yayımlanmasında emeği geçen tüm eğitimcilerimize teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

 

Dergiye ulaşmak için TIKLAYINIZ